Úvod

Sluchátka do uší (Ear-bud / In-ear-monitor)
Jsou ta nejběžnější sluchátka, která dostanete k většině přístrojů zdarma. Usazují se „do ucha“ před sluchovod. Je to jeden z nejproblematičtějších systémů. Zjednodušeně řečeno: hrají tak, jak Vám padnou do ucha. Máte-li štěstí, hrají Vám i levné modely docela obstojně; máte-li smůlu, neuspokojí Vás sebelepší pecky. Ušní boltec je zkrátka hodně variabilní. V poslední době se však začínají objevovat nové modely sluchátek do uší, které poskytují až překvalivě dobrý zvuk!

 • loading

  Bezdrátová sluchátka obklopuje spousta pověr, které se ale postupem doby daří vysvětlovat:

  1) Používání je nehygienické. Ano je, zejména když si sluchátka s někým půjčujete
  2) Množí se ve sluchovodu bakterie. Ano a to vlivem dočasného „nevětrání“. Je to ale jen o něco více než normálně, takže žádná tragédie.
  3) Ohrožují sluch více než jiná sluchátka. Je to přesně naopak. Je pravda, že máte jako by systém položený přímo na bubínku, ale na druhou stranu je u těchto sluchátek vyjímečný odstup od hluku okolí a to zase znamená, že můžete pro stejný dojem z poslechu zatěžovat sluch o několik desítek dB méně než při použití sluchátek bez většího útlumu. Z hlediska "hlukové expozice" je to zcela zásadní!
  4) Při používání se v uchu nemůže vyrovnat tlak. Může, příroda s tím počítala.
  5) Hrozí úrazy. Hrozí, ale nemohou za to sluchátka, ale nezodpovědný uživatel!
  6) Vyšší modely jsou nepřiměřeně drahé. Cena není určována velikostí, ale trhem. Jedná se zpravidla o Hi-tech výrobky s nepříliš masovou výrobou. Navíc kvalita zvuku u takovýchto sluchátek je srovnatelná s velkými sluchátky a to holt něco stojí.