Úvod

Šijeme sestavy na míru!
Nevíte si rady s výběrem? Nevíte co kde a jak? Nemáte jasno v tom či onom? Pak využijte naší služby "šijeme sestavy na míru". Upřesněte nám své představy a vize, případně finanční limity a my vám navrhneme hned několik variant sestav k posouzení, které budou přesně kopírovat vaše nároky a představy a usnadní vám tak další krok ve výběru. Vždy existuje několik různých kvalitativních variant a tak si můžete za jedny peníze pořídit pouze průměrnou kvalitu, nebo vám za tytéž peníze můžeme navrhnout hned několik, i výrazně lepších, řešení. Budete-li chtít, poradíme, posloužíme, zabalíme - prostě "ušijeme Vám sestavu na míru" :-) Už to děláme od roku 1999 - tak víme jak na to :-)

  • loading

    Jak je to doopravdy s věčností CD disků?

    Povídá se, že existuje houba, která za určitých podmínek a ve vhodném prostředí napadá hliníkovou vrstvu CD. Už jste o tom slyšeli?
    O houbách se před časem psalo, pak věc utichla a my se stímto problémem dosud nikdy nesetkali. Z lidského pohledu pokládám disky stále za médium relativně nesmrtelné. Nesmíte zapomínat na to, že hliníková vrstva je na disku chráněna z obou stran, průhledným plastem a z druhé strany většinou navíc i barevným potiskem. Pokud není disk vystaven extrémním podmínkám, mezi které počítám nejen vlhko, teplo a sluneční záření, ale především lidský přístup, nemělo by dojít ke změně kvality nahrávky disku. Již několikrát jsem upozorňoval, že byla napáchána velká škoda tím, že CD kompaktní disk již na počátku výrobci prohlásili za nezničitelný, proto se mnoho posluchačů naučilo tvrdému a nešetrnému zacházení s tímto médiem. Odnaučit člověka zlozvykům - sahat na nahranou stranu holou rukou, válet nechráněný disk kdekoli, kde se může poškrábat, ledabylé vkládání a vyjímání disků z mechanik a další a další - dá teď mnohem více úsilí, než pokud by byl zákazník již od počátku upozorněn na zranitelnost disku. Někteří audiofilové mají naopak opačný přístup a prohlašují, že kvalita reprodukce se trvale změní již tím, že disk při vyjímání z obalu neopatrně prohnete. To se mi zdá již jako přílišná opatrnost. Drastický také bývá odlišný přístup k vlastním a cizím diskům a pro mnohé již neplatí, že k půjčenému je nutno být opatrnější než k vlastnímu. Víc než houba škodí diskům neopatrný člověk. Pokud chcete, aby vám CD vydrželo delší dobu, nikomu ho nepůjčujte.